Özel olarak geliştirilmiş Yoğun Çay Ağacı Yağı Balmı, yağlı cildin sorunlarına fayda sağlamaktadır. İhtiyaç duyduğu hafif nemi sağlar ve koruyucu bir bariyer oluşturur. Cildinizi kurumalara ve dış etkenlere karşı korumaya yardımcıdır.

Farmasi çay ağacı yağı balmı kurumuş ve nemini kaybetmiş dudaklara bakım sağlar. Dirsek, tırnak dipleri gibi çok kuru bölgeleri uzun süreli korumaya yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır?

İstenilen bölgeye sonuç alıncaya kadar düzenli olarak uygulanması önerilir.

Çay Ağacı Yağı

Avustralya’da yetişen çay ağacı iki metreyi bulan, yassı yapraklı bir ağaçtır. Avustralya yerlilerinin uzun yıllar kullandığı bu ağacın yapraklarından elde edilen yağ, bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır.

Çay ağacının 300 den fazla türünün bulunmasına karşın doğal tedavi amaçlı kullanılan yağ sadece bir türünün yapraklarından elde edilmektedir. Çay ağacı yağı, kullanılmadan önce pek çok bitkisel yağ gibi suda inceltilmesi ne gerek duyulmayan bir yağdır. Bilinen en saf temizleyicilerden olan çay ağacı yağının oldukça kolay bir kullanımı vardır. çay ağacı yağı, düzenli olarak kullanıldığında cildi temizler ve ferahlık kazandırır. Akne ve sivilceler için direkt pamuğa damlatılan çay ağacı yağı içeren serum, sivilce ve aknelere sürülerek durulanır. Bir kaç hafta içinde cildin ferahladığı fark edilir.

Önemli Not: Çay ağacı yağı ürünü kullanılmadan önce vücudun herhangi bir yerinde veya el üzerinde bir bölgede denenmelidir. Bu sayede, vücudun bu bitkiye karşı hassas olup olmadığı ve bir reaksiyon gösterip göstermeyeceği tespit edilebilir. Hassas ciltler üzerinde sorunlara sebep olabilir. Adında ki çay sözcüğüne aldanılmamalı, dahili olarak kesinlikle kullanılmamalıdır. Hamilelerin ve hormon tedavisi görenlerin kullanmadan önce doktora başvurmaları gerekmektedir.