Çay Ağacı Yağı Yüz Yıkama Jeli

Faydaları eski tarihlerden itibaren bilinip günümüze kadar gelen çay ağacı bitkisi birçok hastalığın tedavisinde etkili olup Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Farmasi kozmetik firması güvencesi ile satılan bu ürün, çay ağacı bitkisi özlerinin bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuştur.

Dermatolojik olarak test edilen, gluten içermeyen söz konusu ürün, sağlık bakanlığı tarafından onaylanmakla birlikte, uzman hekimler tarafından da tavsiye edilmektedir. Farmasi çay ağacı yağı yüz yıkama jeli cilt bakımını kusursuz bir şekilde tamamlamaktadır. 225 mililitrelik kutularda satılan bu jel, içerdiği bitkisel formülü sayesinde, yüz ciltlerinin doğal bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Farmasi çay ağacı yüz yıkama jeli, günlük bakımlarda etkisini göstermekte ve ciltler üzerinde farklı yararlar sunmaktadır.

Faydaları Nelerdir?

 • Farmasi çay ağacı yüz yıkama jeli ciltteki gözenekleri açarak yüzdeki doğum lekelerinin ve güneş etkisiyle oluşan lekelerin zamanla kaybolmasına yardımcı olur.
 • Yine yüz ciltlerinde bulunan hafif güneş yanıkları çay ağacı bitkisinin leke açıcı özelliği sayesinde açılarak kaybolur. Belli bir yaşa sahip olan ciltlerin tekrar yenilenmesini de sağlamaktadır.
 •  Yüz ciltleri üzerinde herhangi bir sebepten dolayı oluşan iz veya lekelerin kaybolmasını desteklemektedir.
 • Özellikle de açık ortamlarda bulunan sivrisinek gibi haşerelerin cildinize temas etmesini engellemekle birlikte ısırılmış bölgelerde oluşan kızarıklığı da ortadan kaldırmaya yardımcıdır.
 • İçerdiği antiseptik özelliği sayesinde, iyileştirici bir güce sahip olan Farmasi çay ağacı yağı yüz yıkama jeli, parlak bir cilt görünümünü de beraberinde getirmektedir.
 • Siyah noktaların temizlenmesi ve cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayan bu ürün, yüzünüzün taze ve ışıltılı gözükmesini de sağlamaktadır.

Çay Ağacı Yağı Kokusu

Söz konusu yağın kokusu, çay ağacına ait ve herhangi bir parfümün kokusundan çok daha güzeldir. Çay ağacı yağı yüz yıkma jeli kendine has aromatik kokusuyla, Farmasi kozmetik firmasının çay ağacı yağı serisi ürünleri arasında yer almaktadır. Bu yağ sayesinde, pek çok kozmetik ürünü bitkisel bir zenginliğe sahip olmaktadır.

Bu nedenle Avustralya başta olmak üzere, farklı Avrupa ülkelerinde kullanılmaktadır. Çay ağacı yağının etkisi ve faydaları, yapılan araştırmalara göre, birçok kimyasal ilaç ile kıyaslandığında daha faydalı olduğu ortaya çıkmıştır. Doğal yüzde yüz saf bir içeriğe sahip olan çay ağacı yağı, egzama ve mantar rahatsızlıklarının tedavilerinde iyileştirici çözümler ortaya koymaktadır.

Farmasi çay ağacı yağı yüz yıkama jeli, sabah akşam kullanılabilir. Temiz ciltler üzerinde, etkisini kısa bir süre içinde göstermektedir. Uygulaması ise oldukça kolaydır. Yapılması gereken sadece, bir pamuk ile yüze dairesel hareketler ile sürülmesidir. Ayrıca, sizi rahatsız edecek herhangi bir kaşıntı ve benzeri durumlara yol açmamaktadır.  Özellikle yüzünüzde oluşan kuru yapıları nemlendirerek cildinizin kurumasını engellemektedir.

Çay Ağacı Yağı Faydaları

 • Yüzünüzün doğal bir şekilde bakımını yapmakla beraber, içerisinde herhangi bir toksit bulundurmamaktadır.
 • Yağlı ciltler üzerinde bulunan fazla nemi kusursuz bir şekilde dengelemektedir.
 • Kış ve yaz aylarında oluşan olumsuz hava koşullarına karşı, yüz cildinizi korumaktadır.
 • Yine Farmasi yüz yıkama jeli, nemlendirme etkisini uzun vadede korumaktadır. Diğer jeller gibi, saat başı kullanmak zorunda kalmamakla beraber, yüz cildinizi bakterilerden korumaktadır.
 • Uygulama yeri fazla olduğu için, tek bir ürünle tüm cilt bakımınızı yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı bir kozmetik bakımı gerçekleştirmek isteyenler, farmasi yüz yıkama jeli ürününü tercih edebilirler. Dr. C. Tuna çay ağacı yüz yıkama jeli, farmasi kataloglarında bulunmakta ve satışa sunulmaktadır.

Karma ve yağlı ciltler için uygulanan farmasi çay ağacı yağı yüz yıkama jeli tüm yaş gruplarına uygundur.