Farmasi girişimci sayfasında sol tarafta bulunan butonlarda Sözleşme ve Formlar sekmesi altında bulunan Cayma Formu kullanılarak cayma talebini firmamıza iletebilir. Cayma Hakkını kullanmak ücretsizdir.

Cayma Formu İndir

Cayma Hakkı Örnek Dilekçe İndir

Ayrıca,

Ürün siparişi onaylama işlemi öncesinde de girişimcinin bilgine ve onayına sunulan Ön Bilgilendirme Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde de Madde 3’de Cayma Hakkı konusunda detaylı bilgi verilmektedir.

MADDE 3 – CAYMA HAKKI

SATICI AŞAĞIDAKİ HUSUSLARI TAAHHÜT ETMEKTEDİR.

‘’Bu sözleşmenin kurulduğu veya malın teslim alındığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma süresi içinde sözleşmeye konu mal veya hizmet karşılığında herhangi bir isim altında ödeme yapmanızı veya borç altına sokan herhangi bir belge vermenizi istemeyeceğimizi ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde malı geri almayı taahhüt ederiz.’’

ALICI’nın bu sözleşme kapsamında alacağı ürün veya ürünlere ilişkin olarak ürünlerin tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır. Cayma hakkı, SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunmak suretiyle kullanılabilir. Cayma hakkı kullanılan ürünün kutu/paket içeriğinin tam olması ve ürünün yeniden satılabilir halde bulunması şarttır.

Cayma hakkının kullanılması halinde, iade konusu ürün veya ürünlerin SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkının kullanılmasına ilişkin bildirimin ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV iadesi yapılamaz. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI’ya aittir.

MADDE 4 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Kopyalanarak orjinalliğini kaybeden (CD, DVD, plak vs gibi) veya hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (kulaklık vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir. Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.