Farmasi sipariş limiti nedir?

Farmasi üyelerinin en fazla verebileceği sipariş tutarının belirlendiği limite; Farmasi Sipariş Limiti denir.

Farmasi sipariş limiti neden var?

Farmasi’den sınırsızca sipariş vermeniz mümkün değildir. Doğrudan iş modeli ile faaliyet gösteren Farmasi; üyelerinin ticari haklarını korumak, adil rekabet şartları oluşturmak için ürünlerinin online satış mağazalarında satılmasını sınırlandırmak ve kontrol altına almak için sipariş limiti uygulamaktadır.

Bir diğer sebebi ise; üyesinin kendini kariyer uğruna ürünleri bir hevesle fazla sipariş vererek kendini zora sokmaması için yapılmakta olan bir uygulamadır. Ayrıca ürünlerin internet ortamında satmak isteyen yada satmakta olan kişileri gözetim altında tutmaya da yaramaktadır.

Farmasi sipariş limiti ne kadar?

29.06.2021 tarihi itibariyle Farmasi sipariş limiti 4000 TL olarak güncellenmiştir. (Bu yükseltme ve düşürme işlemi teşvik hediyeleri ve tüm Türkiye ortalama satışına göre belirlenerek düzenlenmektedir.)

Farmasi zaman zaman bu sınırlama belirlediği sipariş limitinde değişiklikler yapmaktadır. Yapılan değişiklikler üyelerin kişisel ana sayfasında belirmektedir. Ayrıca yine duyurular kısmında ve whatsapp vb. gruplarda bilgilendirme yapılmaktadır.

Sipariş limiti nasıl yükseltilir?

Öncelikle sipariş limiti yükseltmeniz için Platin ve üst kariyerde olmanız gerekmektedir. Seviyeniz sipariş limit artışı için uygun ve kişisel sipariş limitinizi arttırmak istiyorsanız Farmasi’ye başvuru yaparak gerekli izni alabilirsiniz.