Nasıl FARMASİ üyesi olabilirim?

Firmamıza internet üzerinden üye olabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi www.farmasiint.com web sayfamızdan Girişimci Ol butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki istenen bilgilerinizi doldurup üye olabilirsiniz. Girişimci olmak için ad soyad, doğum tarihi (gün/ay/yıl), TC kimlik numarasının doğru olarak girilmesi zorunludur.

FARMASİ girişimcisi ne demektir?

FARMASİ firmasına ürün siparişi veren, üye olan herkes girişimci olarak kabul edilmektedir.

FARMASİ Sponsoru ne demektir?

FARMASİ’ye üye olan herhangi bir müşteri eğer firmanın üyesi olan başka bir üye ismi vererek üye olursa ismi verilen üyenin altına kaydı yapılır. İsmi verilen üye yeni üyenin sponsoru olmuş olur.

FARMASİ girişimcisi veya sponsoru olmak için gereken şartlar nelerdir?

18 yaşını doldurmuş TC kimlik numarası olan herkes FARMASİ girişimcisi veya sponsoru olabilir.

Farmasi şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

www.farmasiint.com adresinden Danışman girişi bölümü altında bulunan ‘’parolanızı unuttuysanız tıklayınız’’ bölümünden e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basarak şifrenizin sistemde kayıtlı bulunan e-posta adresine gönderilmesini talep edebilir ya da 0216 430 19 99 Müşteri Hizmetleri numaramızı hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında arayarak şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifreniz SMS ile tarafınıza gönderilecektir.

Farmasi de kendi sayfama nasıl giriş yapabilirim?

www.farmasiint.com web sitemizden giriş yaparak girişimci girişi bölümüne tıklayıp TC kimlik numaranızı yazıp şifreniz ile sayfanıza giriş yapabilirsiniz.

Farmasi de alt ekip nasıl oluşturabilirim, üye nasıl ekleyebilirim?

Kendi sayfanızda Alt Ekip sekmesi altındaki Girişimci Ekle butonunu tıklayarak kaydetmek istediğiniz kişinin bilgilerini girerek kendi grubunuza üye ekleyebilirsiniz.

Farmasi askıya alınmak ne demektir?

En az altı ay süreyle ürün siparişi vermemiş olan üyelerimiz sistem tarafından otomatik olarak pasifleştirilmektedir. Ekranda ilgili danışman askıya alındı olarak görünmektedir.

Yeni kayıtlarımız kayıt olduktan itibaren 30 gün içerisinde sipariş vermez ise tekrar askıya alıncakatır.

Farmasi’ye kayıtlı adres ve telefon bilgileri nasıl güncellenir?

Tüm iletişim bilgilerinizin (e-posta, posta adresiniz ve telefon numaranız) güncellenmesi talebinizi 0216 430 19 99 Müşteri Hizmetleri telefon numaramızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında arayarak veya [email protected] adresimize yazılı olarak bildirebilirsiniz.

Farmasi üyeliği, girişimcilik nasıl devredilir?

Devir işlemi şartları:
– Devir sadece eş, anne, baba, çocuk arasında gerçekleştirilebilir.
– Devir alacak kişinin FARMASİ girişimcisi OLMAMASI gerekir.
– Devreden kişi devir sonrası FARMASİ girişimcisi olamaz.
– Devredilen girişimcisi 6 ay geçmeden tekrar başka bir kişiye devir edilemez.
– Girişimcilik miras yoluyla yasal varislere devredilebilir.

Devir İşlemleri için gerekli evraklar; – Devredecek kişinin devretmek istediğine dair imzalı dilekçesi – Devir alacak kişinin devir almak istediğine dair imzalı dilekçesi – Devir alacak kişinin nüfus cüzdan fotokopisi – Devredecek kişinin nüfus cüzdan fotokopisi

Devir edecek ve/veya devir alacak kişinin tüzel kişilik olması durumunda yapılacak işlemler:

Şahıs şirketi ise

– Şirket kaşeli vergi levhası fotokopisi
– Kayıtlı şirket sahibinin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi
– Vergi mükellefi olduğunu belirten şirket kaşeli imzalı bir dilekçe

Sermaye şirketi ise (Limited, Anonim)

– Vergi levhası fotokopisi
– Ticaret sicil gazete fotokopisi
– İmza sirküleri
– İmza yetkisine sahip kişinin nüfus cüzdan fotokopisi
– Şirket adına açılmış vadesiz hesap cüzdan fotokopisi (IBAN numarası ile)

Vergi mükellefliği ile ilgili evraklarınızı girişimci sayfanızda bulunan Bilgi Destek üzerinden veya www.farmasi.com.tr web sitemizde bulunan İletişim Formu üzerinden firmamıza göndermeniz gerekmektedir.

Farmasi’de internet üzerinden nasıl sipariş verilir?

FARMASİ girişimcisi olan herkese özel bir danışman numarası ve internet şifresi verilir. 7 gün/24 saat www.farmasiint.com ‘Danışman giriş’ bölümüne TC numaranız veya danışman kodunuz ve şifreniz ile giriş yaparak sipariş verebilirsiniz. ‘Hızlı Sipariş’ sekmesi altında açılan kutucuklara ürün kodlarını yazarak sipariş verebilirsiniz.

Farmasi ürün sipariş ne zaman teslim alabilirim?

Farmasi’de vermiş olduğunuz siparişleriniz yoğunluğa bağlı olarak üç ile yedi iş gününde anlaşmalı kargo firmamız tarafından adresinize teslim edilecektir.

Farmasi siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi www.farmasiint.com adresinden giriş yaparak kendi sayfanızda bulunan Sipariş Takip bölümü altında sipariş detayınızı görebilirsiniz.

Farmasi ürün siparişi nasıl iptal edilir?

Siparişlerinizi kendiniz sipariş girildikten sonraki ilk 1 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Sipariş takip bölümünde ilgili sipariş yanında İPTAL ET butonu yer almaktadır. Bu butona tıkladığınızda iptal nedeninizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra siparişi iptal etmek istediğinizden emin olup olmadığınız sorulmaktadır. Sonrasında siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. İptal süresi dolmuş olan siparişlerin iptal işlemleri maalesef yapılamamaktadır.

Kargo sıfırlama ürünü ne demektir?

Farmasi’de kargo sıfırlama ürünü danışmanın ücretsiz kargo hakkını kazandıran limitten daha az sipariş verdiğinde danışmanın ödediği kargo ücreti karşılığı olarak danışmana gönderilen ücretsiz hediye üründür. Gönderilecek olan ürün herhangi bir ürün olabilir. Danışman kargo sıfırlama ürünü olarak ürün seçimi yapamaz.

İçeride alacağım var. Alacağımı düştükten sonra kalan bakiyeyi kapıda ödeme seçeneği ile ödeyebilir miyim?

Evet. Alacağınız düşülerek yapılacak olan sipariş ödemelerinde kapıda ödeme seçeneği kullanılabilir.

Cep telefonuma SMS geldi. Şubeyle temasa geçmemi istiyorsunuz. Kargomu kendim mi almam gerekecek? Kargom adresime teslim edilmeyecek mi?

Kargolarınız sipariş esnasında danışman tarafından aksi belirtilmediği sürece danışmanlarımızın adresinize teslim edilmektedir.

Farmasi kolimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi www.farmasiint.com adresinden giriş yaparak kendi sayfanızda bulunan Sipariş Takip bölümü altında ilgili siparişinize tıklayınca açılan Aras Kargo linkinden durum kontrolü yapabilirsiniz.

Farmasi kolim hasarlı geldi. Ne yapmalıyım?

Hasarlı koliyi teslim almayınız ve yaşamış olduğunuz sorunu 0216 430 19 99 FARMASİ Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da [email protected] adresine yazılı olarak bildirebilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde yardımcı olunacaktır.

Farmasi’de sipariş girerken ödememi nasıl yapabilirim?

Ödemelerinizi;

1- Kredi kartı
2- Kapıda ödeme olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda ödeme durumunda sipariş fatura toplamına kapıda ödeme ücreti eklenmektedir.

Kredi kartı ödemelerinizde sizden kart bilgileriniz anlık olarak alınmakta, ödemeniz yapılmaktadır. Kart bilgileriniz saklanmamaktadır.

Kredi kartı ile yapılan ödemeler güvenli midir?

Evet. Kredi kartı ödemelerimiz güvenli bir şekilde gerçekleşmekte olup, sistemimiz kredi kartı bilgilerinizi saklamamaktadır.

Ürün ödemelerimi internet üzerinden kendim yapabilir miyim?

Evet, Farmasi’de ürün ödemelerimi internet üzerinden kendiniz yapabilirsiniz.

Farmasi prim ödemeleri ne zaman yapılır?

Farmasi’de prim ödemeleri her ayın 20’sinde ve 30’unda yapılmaktadır.

Aldığım ürünü beğenmedim, değiştirmek istiyorum. Nasıl değiştirebilirim? Satın aldığım ürünü başka bir ürün ile değiştirebilir miyim?

Ürün değişim işlemi birebir aynı ürünle yapılabilmektedir. Farklı bir ürünle değişim işlemi yapılmamaktadır.

Ürün iadeleri hangi koşullarda kabul edilir? Ürün iade şartları nelerdir?

Ürün iadeleri şu 3 şekilde kabul edilmektedir.

1. Üretim kaynaklı hatalar
2. Kullanıcıda alerjik reaksiyon gibi sebepler meydana gelmiş ise
3. Kargo danışman eline sorunlu ulaşmış ise

İade başvuruları 7 işgünü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Tüm iade konuları hakkında ayrıntılı bilgi için ürün iade prosedürümüzü okuyabilirsiniz.

Farmasi ürün iadesi hangi durumlarda kabul edilmez?

Teslim tarihinden itibaren 14 gün geçtiyse, iade edilmek istenen ürün hediyeli ürün ise ama hediyesi gönderilmemiş ise, herhangi bir nedenle ambalajı açılmış veya ürün kullanılmış ise kullanıcı hatası bulunan ürünler için iade ve değişim yapılmayacaktır.

Farmasi ürünlerim hasarlı geldi. Kolide dışarıdan problem görünmüyor ama koliyi açınca ürünlerin hasarlı olduğunu gördüm. Ne yapacağım?

Kargo tarafından teslim edilmek istenen koliniz yırtık, ezilmiş, açılmış, hasar ya da ıslak ise teslim almayınız. Kargo görevlisine tutanak tutturunuz. 0216 430 19 19 FARMASİ Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak ya da [email protected] adresine yazılı olarak bildirebilirsiniz. Kargonuz firmamıza ulaştıktan sonra yenilenerek size gönderilecektir. Temsilcilerimiz size en kısa süre içerisinde yardımcı olacaktır.

Farmasi’de TL puan ile prim arasındaki fark nedir?

Farmasi’de TL puan aylık olarak kazanılır, birikmez.

Farmasi TL puan nasıl kazanılır?

Verilen her puan değerli ürün siparişi ile TL puan kazanılmaktadır.

Farmasi’de prim nasıl kazanılır?

Kazanç Planımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Farmasi primim ne zaman hesabıma yatar?

30TL üzerindeki priminiz her ayın 20’sinden sonra danışmanların sistemde kayıtlı hesaplarına otomatik olarak havale edilir. Ayın 20’si hafta sonuna veya resmi tatillere denk geldiği durumlarda takip eden ilk iş günü sistemde kayıtlı bulunan banka IBAN numaranıza yatırılacaktır. Sistemimizde kayıtlı olan banka bilgilerinizin güncel ve doğru olması primlerinizin zamanında tarafınıza ulaşmasını sağlayacaktır. 30TL altındaki primler danışmanların hesaplarına alacak olarak kaydedilir.

Farmasi prim tutarımı sipariş verirken kullanabilir miyim?

Prim tutarımı sipariş verirken kullanabilirsiniz.

Ay içinde topladığım TL puanları bir sonraki ay kullanabilir miyim?

Hayır. Ay içinde toplanan TL puanlar aynı ay sonuna kadar kullanılmak zorundadır. Kullanılmayan puanlar bir sonraki aya devredilmemektedir.

Farmasi KDV ve stopaj ödemeleri ne zaman yapılıyor?

Vergi mükellefi olup firmamıza kazandıkları prim üzerinden fatura kesen danışmanlarımızın ödeme tarihi her ayın 25’i olarak yapılmaktadır.

Farmasi vergi mükellefiyim. Faturamı nasıl kesebilirim?

Prim faturalarınızı firmamıza gönderirken fatura bilgilerinin aşağıda belirtildiği şekilde yazılmasını ve faturalarınızın yayınlanan ayın son gününe kadar firmamıza gönderilmesini rica ederiz.

Firma Ünvanı : FARMASİ ENTERNASYONAL TİC.A.Ş.
Adres : Ömerli Merkez Mah. Uran Cad. No: 33. Çekmeköy-İstanbul
Vergi Dairesi : Sarıgazi
Vergi No : 385 055 2672

Fatura açıklaması ve prim bedeli: fatura üzerine kurşun kalemle sadece hangi aya ait olduğu bilgisi yazılmalıdır.

Toplam prim tutarı + %18 KDV= Toplam Tutar

Fatura kesen danışmanlarımız yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmediği takdirde KDV ve stopaj ödemelerinin gerçekleşemeyeceğini bildirmek isteriz.

Farmasi vergi mükellefi olduğumu nasıl bildirebilirim?

Vergi mükellefi olduğunuzu FARMASİ Müşteri Hizmetlerine bildirip, kazançlarınız tutarında faturayı şirketimize göndermeniz halinde %20 stopaj vergisi kesintisi uygulanmaz. Evraklarınız bize ulaştığı katalog dönemi itibariyle işleme alınır.

Mükellefiyetiniz eski tarihli dahi olsa geriye dönük işlem yapılması mümkün değildir, bildirim tarihiniz itibariyle işleme alınacaktır.

Şahıs şirketi iseniz

Şirket kaşeli vergi levhası fotokopisi
Kayıtlı şirket sahibinin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi
Vergi mükellefi olduğunuzu belirten şirket kaşeli imzalı bir dilekçe
Sermaye şirketi iseniz (Limited, Anonim)
Vergi levhası fotokopisi
Ticaret sicil gazete fotokopisi
İmza sirküleri
İmza yetkisine sahip kişinin nüfus cüzdan fotokopisi
Şirket adına açılmış vadesiz hesap cüzdan fotokopisi (IBAN numarası ile)

Vergi mükellefliği ile ilgili bildirimleriniz için evraklarınızı öncelikle 0216 435 79 80 numaralı faksa veya [email protected] gönderebilirsiniz.

Farmasi kampanyalarından nasıl haberdar olunur?

http://www.farmasiint.com web sitesinden güncel kampanyalar takip edilebilmektedir. Üyelere özel kampanyalardan haberdar olabilmek için öncelikle FARMASİ üyesi olmanız gerekmektedir. Ayrıca üyelerimizin kendi kişisel sayfasında bulunan SMS ve E-mail Alım Onayı butonunda Evet seçeneğini işaretlemiş olması gerekmektedir.

Üyelerimiz üç şekilde kampanyalardan haberdar olabilirler.
Birinci yöntem FARMASİ üyesi olan tüm danışmanlara toplu SMS gönderilmesi
İkinci yöntem üyelere gönderilen e-posta mesajları.
Üçüncü yöntem ise Miss Farmasi Facebook Sayfasıdır.